Polgármesteri Hivatal, a Divers Egyesület, a Gyulafehérvári Caritas-Szociális Gondozás és a “Szent György” Gimnázium 2017-2020 között vitelezte ki az Esély mindenkinek Marosszentgyörgyön projektet. A Marosszentgyörgyön mindenki számára esélyt nyújtó projekt célja az volt, hogy szegénység és a társadalmi kirekesztés veszélyének kitett személyek számát csökkentse első sorban a projektben szereplő szociálisan kirekesztett 4 közösség túlnyomóan roma lakosság köréből. A projekt a következő tevékenységek által valósult meg: integrált intézkedések az oktatás, a foglalkoztatás, a szociális ellátás terén, az életkörülmények javítása, jogi segítségnyújtás, a diszkrimináció elleni küzdelem és az interkulturalitás előmozdítása. A projekt átfogó célja volt 600 személy (300 gyermek és 300 felnőtt), főként a marosszentgyörgyi roma közösség tagjai számára szolgáltatásokat nyújtani.
A társadalmi kirekesztés leküzdése és a célcsoport jólétének növelésére használt eszközök közé tartoztak, többek között a következők: a munkaerőpiacra történő beilleszkedést segítő interaktív digitális foglalkoztatási térkép; különböző szakmai képzések alacsony iskolai végzettséggel rendelkező személyek számára is; üzleti terveken alapuló mikró támogatások 10 kisvállalkozás alapítására; ismeretterjesztő kampányok; tájékoztatási és tanácsadási szolgáltatások szociális, oktatási, egészségügyi és lakhatási területen; munkaerő közvetítés amelynek során legkevesebb 90 személynek lesz munkahelye.
A szociális – egészségügyi szolgáltatások első sorban Csejden és Marosszentgyögyön biztosított hozzáférést két egészségügyi-higiéniai ponthoz. Ezek zuhanyzókkal, mellékhelyiséggel, mosógéppel felszerelt moduláris épületek, amelyek biztosítani tudták a szükséges higiéniai feltételeket, valamint ruhák mosását olyan személyek számára, akiknek nincs hozzáférésük vízhez a lakásuk közelében.
Ezzel párhuzamosan az előítéletek leküzdése érdekében egy kampány is zajlott, amely Marosszentgyörgy lakosságának, valamint a jövőbeli munkáltatók hátrányos helyzetű családok elleni előítéleteinek leküzdését tűzte ki céljául. Ez szomszédsági utcabálok, interkulturális tevékenységek, illetve az identitásvállalás fontosságát tudatosító tevékenységek által valósult meg.
A projekt teljes költségvetése 15.119.838.62 lej volt, ebből 12.851.854,33 lej az Európai Uniós Alapjából a 2014-2020-as Humán Erőforrásra vonatkozó Operatív Programon keresztül, 2.117.854.63 lej az országos költségvetésből és 150.554,66 lej a marosszentgyörgyi önkormányzat önrészét jelentette.