Kulturális díjak

Országos szintű figyelmet kapott a helyi kulturális élet!

A klasszikus értelemben vett közművelődés alatt a közös éneklést, táncolást, zenélést és a színjátszást értjük. A marosszentgyörgyi művelődési élet elsősorban az egyházak mellett, körül zajlott. A lelkészek, papok, és velük együtt a tanítók voltak azok, akik megszervezték, mederben tartották a falu művelődési életét. A XX. század elejétől vannak arra vonatkozó feljegyzések, hogy Marosszentgyörgyön dalárdák, színjátszó körök, népkönyvtárak működtek. Az idők folyamán egyre inkább kiszélesedett a kulturális tevékenységek palettája: új kórusok, együttesek, néptánccsoportok, amatőr színjátszókörök adták és adják hozzá kreativitásuk legjavát a község kulturális történetéhez. Évi közel száz kulturális rendezvényével Marosszentgyörgy a környék rurális települései között élen jár ezen a területen.

A falu otthont ad íróknak, költőknek, akik munkásságuk révén a község kulturális hírnevét öregbítik. Évente több kiadvány (verseskötetek, esszé-, elbeszélés- és tanulmánykötetek, évkönyvek, jubileumi kiadványok) dokumentálja Marosszentgyörgy kulturális lábnyomát.

Érdekes színfoltja a község művelődési életének, hogy sikerült bekapcsolódnia a SIMFEST nemzetközi médiafesztiválba a fesztivál egyik helyszíneként.

Ezt a kulturális múltat és jelent ismerte el 2016-ban a Románia Kulturális Falvai versenyen (Satele Culturale ale României) Románia Legszebb Falvai Egyesület (Asociația cele mai Frumoase Sate din România), amikor a több száz résztvevő falu közül a második díjat Marosszentgyörgynek ítélte.